شماره تماس : 09133023348
شماره پشتیبانی 03137774232

خدمات حقوقی، خدماتی هستند که شامل مسائل مربوط به قانون و یا موارد قانونی مانند صدور احکام قانونی، ثبت، محاکمه و دفاع از حقوق قانونی و غیره توسط وکیل مدافع خدمات مرتبط با قانون است. در واقع خدمات حقوقی، خدمات ارائه شده توسط وکیل برای موکل است.

یکی از زیر مجموعه های موسسات غیر تجاری موسسات حقوقی است که این موسسات حقوقی رابط بین وکیل و موکل هستند. هدف موسسات حقوقی، ارائه خدمات حقوقی و پاسخ دادن به نیاز ها و پرسش های افراد حقیقی و حقوقی در خصوص مسائل حقوقی به طور تخصصی است.

افراد و شرکت ها در طول عمر خود ممکن است با امور حقوقی و قانونی زیادی درگیر شوند. مدیریت تمام این امور مستلزم استفاده از خدمات حقوقی است. افراد با سپردن کار خود به وکیل متخصص، از پرونده خود فاصله گرفته و کار را به وکیل خبره می سپارند. استفاده از خدمات حقوقی کمک می کند تا پرونده ها، سریع تر، با دقت تر و با هزینه کمتر به هدف خود برسند. برخی از انواع خدمات حقوقی قابل ارائه شامل دعاوی کیفری، دعاوی حقوقی، دعاوی خانواده و سایر دعاوی است.

دعاوی کیفری زیر مجموعه حقوق جزا است و شامل آن دسته از دعاوی است که موجب قانون دارای مجازات است، از جمله اعدام، تبعید، حبس، شلاق، جزا نقدی و مجازاتی از این دست.

جرائم کیفری به دو دسته جرائم قابل گذشت و جرائم غیر قابل گذشت تقسیم می شود. جرائم قابل گذشت آن دسته از جرائمی هستند که قانون گذار با توجه به رعایت مصالح اجتماعی و خانوادگی، در صورت صرف نظر شاکی از شکایت خود، تعقیب متهم متوقف خواهد شد، اما جرائم غیر قابل گذشت جرائمی هستند که حتی با گذشت شاکی از شکایت خود، دادستان با توجه به جنبه های عمومی جرم از تعقیب متهم صرف نظر نخوهد کرد.

دعاوی کیفری نیاز به آشنایی با مفاد قانونی دارد. در دعاوی کیفری بر خلاف دعاوی حقوقی الزام قانونی برای استفاده از خدمات حقوقی وکیل وجود ندارد اما با توجه به این موضوع که در دعاوی کیفری ممکن است حکم موجب مجازات شود و اشتباه کوچک هم ممکن است تبعات سنگینی را داشته باشد، استفاده از خدمات حقوقی وکیل متخصص و با تجربه در امر دعاوی کیفری می تواند نتیجه پرونده های دعاوی کیفری را مطلوب سازد.

کلیه دعاوی که موضوع آن مطالبه حقی است را دعاوی حقوقی می گویند. در دعاوی حقوقی معمولا حکم صادر شده از طرف مراجع ذی صلاح، دارای مجازات نیست چون جنبه مجرمانه ندارد و تخلف صورت گرفته است

تشخیص این موضوع که اصولا دعوا حقوقی است یا کیفری دشوار است. زیرا تشخیص این موضوع نیاز به دانش و تجربه دارد. مراحل دعاوی حقوقی متفاوت از کیفری است. وکیل با تجربه و متخصص در دعاوی حقوقی می تواند در تشخیص نوع دعوا کمک کند و در ادامه نتیجه پرونده را مطلوب سازد.

خانواده اصولا بعد از ازدواج صورت می گیرد. در ایران ازدواج هم می تواند به صورت دائم باشد و هم به صورت موقت. دادگاه خانواده دادگاهی است که به موجب قانون و در حمایت از خانواده برای رسیدگی به امور دعاوی خانواده تشکیل شده است.

دعاوی خانواده در ایران جزء شایع ترین نوع دعاوی است و امروزه در دادگاه های خانواده روز به روز تعداد پرونده های طلاق رو به افزایش است. با توجه به این موضوع که در دعاوی خانواده قوانین و مقررات دارای پیچیدگی فراوان است و با تغییرات گسترده در مقررات اخیر، در خصوص بحث حضانت فرزند، مهریه، درخواست طلاق زوج و زوجه، پیچیدگی ها و اهمیت این مبحث را بیشتر از گذشته کرده. وکیل متخصص، کارکشته، با تجربه و آشنا به قوانین و مقررات جدید می تواند در تضمین منافع و تضییع نشدن حقوق طرفین در دعاوی خانواده، به عنوان یکی از خدمات حقوقی، کمک کند.

در معاملات ملکی ممکن است مشکلاتی پیش بیاید و به دلایلی همچون سهل انگاری و یا سود جویی یکی از طرفین به تعهدات خود نسبت به قرارداد عمل نکند و اگر این مشکلات با توافق طرفین حل و فصل نشود، کار به رسیدگی قضایی می کشد. در این چنین وضعیتی دعاوی ملکی به وجود می آید و لزوم استفاده از خدمات حقوقی بیش از پیش حس خواهد شد.

ارائه خدمات حقوقی به ایرانیان خارج از کشور در دعاوی های مطرح شده علیه آنان به این دلیل حائز اهمیت است که وکیل متخصص کار های حقوقی آنان را بدون نیاز به حضورشان انجام می دهد و از اتلاف هزینه و وقت جلوگیری خواهد شد.

با توجه به پیچیدگی های انواع قرارداد ها در اعمال دقیق مسائل حقوقی دارند، مشاوره و نظارت بر تنظیم قرارداد ها اعم از قرارداد های تجاری، قرارداد های بین المللی، ملکی ، پیمانکاری، استخدامی، مالی و … جز خدمات حقوقی موسسات حقوقی است.

چون تعهدات در قراردادها الزام قانونی برای انجام آن ها وجود دارد بسیار حایز اهمیت هستند. امروزه بسیاری از پرونده های قضایی مربوط به عدم آگاهی طرفین دعوا نسبت به مفاد قانونی و عدم اعمال دقیق مسائل حقوقی در قرارداد ها، منجر به تبعات جبران ناپذیری می شود. فقدان قرارداد های محکم بین طرفین و نوشتن غیر تخصصی قرارداد می تواند افراد را متحمل ضرر و زیان فراوان مادی و معنوی کند. مشاوره و حضور وکیل متخصص در امور قرارداد ها می تواند در تنظیم قرارداد با اعمال دقیق مسائل حقوقی کمک فراوانی به افراد کند تا با تنظیم قراردادی محکم، از آسیب های احتمالی جلوگیری به عمل آورند.

سازمان ثبت احوال یک ارگان دولتی است که یکی از پر مراجعه ترین ارگان های دولتی کشور محسوب می شود. افراد بر اساس نیاز های خود همواره نیاز به خدمات ثبت احوال پیدا می کنند. تغییر نام و تغییر نام خانوادگی، حذف نام همسر پس از طلاق از شناسنامه و تغییر سن، جزء مهم ترین درخواست های مردم از ثبت احوال می باشد. خدمات ثبت احوال هم ممکن است در دادگاه و هم ممکن است در سازمان ثبت احوال مطرح شود.

الزام قانونی برای تعیین وکیل برای انجام امور ثبت احوال وجود ندارد، اما با توجه به این که پیگیری امور ثبت احوال بسیار زمان بر است، استفاده از وکیل مجرب و متخصص در امور ثبت احوال می تواند هم بر سرعت انجام امور ثبتی بیافزاید و به نتیجه رسیدن پرونده را به بهترین نحو، ممکن سازد.

وصول مطالبات در قانون به معنی گرفتن دیون مالی از مدیون است. در واقع درخواست پرداخت بدهی و همچنین تسویه حساب مالی بدهکار با طلبکار را وصول مطالبات می گویند. دعاوی چک، سفته، رسید های پرداخت، فاکتور های فروش و هر گونه رسیدی که بیان گر طلب هستند، از جمله نمونه های پرونده های وصول مطالبات هستند. وصول مطالبات اصولا از سه طریق شکایت حقوقی، شکایت کیفری و از طریق مراجع ثبتی قابلیت وصول دارد.

ممکن است در یک نگاه تصور شود که وصول مطالبات کاری بسیار ساده و غیر تخصصی است و هر کس بدون داشتن تخصص و اطلاعات حقوقی و بدون مشورت با وکیل اهل فن می تواند وصول مطالبات را انجام دهد. اما این گونه نیست. مبحث وصول مطالبات امری بسیار پیچیده و تخصصی است، افراد بسیاری بودند که بدون مشورت و استفاده از وکیل متخصص، به دنبال وصول کردن مطالبات خود رفته اند و به دلیل عدم آگاهی از قوانین و مقررات، فرصت احقاق حقوق خود در وصول مطالبات را برای همیشه از دست داده اند. وصول مطالبات جزء خدمات حقوقی تخصصی ای است که افراد برای احقاق حقوق خود به آن نیاز دارند.

امروزه برای اکثر کسب و کار ها نیاز به شخصیت حقوقی وجود دارد. ثبت شرکت و برند یکی از خدمات حقوقی است که به افراد کمک می کند برای کسب و کار خود شخصیت حقوقی به وجود آورند. اخذ کارت بازرگانی بعد از ثبت شرکت اولین نیاز شرکت های تجاری است که یکی از خدمات حقوقی در حوزه ثبت شرکت و برند برای شرکت های تجاری می باشد.

خدمات حقوقی ثبت شرکت و برند بسیار حائز اهمیت است زیرا ثبت شرکت و برند، آینده شرکت را معین می کند. ممکن است اشتباهات در ابتدا خودش را نشان ندهد اما با گذشت زمان اشتباهات نمایان شود و شرکت را متحمل هزینه های زیادی کند. برای ثبت شرکت و برند نیاز به تجربه و دانش حقوقی و مالیاتی وجود دارد. وکیل ثبت شرکت و برند با داشتن این تجربه و دانش به افراد کمک می کند تا مراحل ثبت شرکت و برند خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

انحصار وراثت به معنی مشخص کردن تعداد وراث و میزان سهم الارث آن ها بعد از فوت متوفی توسط مراجع ذی صلاح است. در گذشته که جوامع پیچیدگی زمان حال را نداشت، شناسایی تولد و مرگ افراد به راحتی امکان پذیر بود. اما با گذشت زمان و با تغییر روابط اجتماعی، شناسایی افراد بسیار مشکل شد. به همین منظور بعد از فوت افراد، گواهی فوت و باطل کردن شناسنامه برای شناسایی مرگ و گواهی انحصار وراثت برای تصدیق فوت و شناسایی وراث، به عنوان اسناد معتبر مورد پذیرش قرار می گیرند.

مهم ترین موضوع در انحصار وراثت تجربه و دانش در مورد شناسایی طبقات و درجات ارث است. ممکن است در برخی موارد با توجه به تعدد وراث، توافق بین آن ها بسیار سخت و پر تنش باشد. وکیل متخصص در حوزه انحصار وراثت می تواند ضامن حفظ حقوق اشخاص در خصوص انحصار وراثت باشد و استفاده از خدمات حقوقی وکیل انحصار وراثت کمک می کند تا روند انحصار وراثت با سهولت و بر اساس قانون انجام گیرد.

تجدید نظر در لغت به معنی دوباره بررسی کردن موضوعی است که راجبه آن تصمیم گیری شده است. در قانون تجدید نظر، دوباره قضاوت کردن حکمی است که در دادگاه بدوی صادر شده است و در واقع بازبینی حکم صادر شده از سوی دادگاه بدوی است. دادگاه تجدید نظر همان اختیاراتی را دارا است که دادگاه بدوی دارد.

تجدید نظر بعد از صادر شدن حکم دادگاه بدوی صورت می گیرد و با توجه به این که حکم صادر شده در دادگاه بدوی به ضرر محکوم علیه صادر شده و هدف از شکایت در دادگاه بدوی، اثبات این موضوع است که حکم صادر شده به دلایل مختلف اشتباه است، حساسیت کمک از وکیل را افزایش می دهد. وکیل متخصص می تواند برای اثبات بی گناهی محکوم علیه با توجه به اسناد، مدارک و راه های قانونی در دادگاه تجدید نظر موثر باشد.

دیوان عدالت اداری مهم ترین و تنها مرجع قضایی رسیدگی به شکایت مردم از دستگاه های اداری و اجرایی در کشور محسوب می شود. هدف از تشکیل دیوان عدالت اداری احقاق حقوق مردم و تحقق عدالت عمومی است. دیوان عدالت اداری صرفا از نظر رعایت قوانین و مقررات به موضوع مورد شکایت رسیدگی می کند. بنابراین هر شخصی صرف نظر از شغل و جایگاه اجتماعی و فارغ از این که ذی نفع باشد می تواند از آیین نامه ها، تصویب نامه ها، بخش نامه ها و دستورالعمل های دولتی مخالف قانون به دیوان عدالت اداری شکایت کند.

وکیل دیوان عدالت اداری در مورد طرح دعاوی مربوط به تخلفات دستگاه های اداری و اجرایی نسبت به مردم در دیوان عدالت اداری و پرونده هایی که رسیدگی آن ها در دیوان عدالت اداری دارای صلاحیت است، دارای تخصص و تجربه است.

فعالیت های دولتی دارای هزینه است، بخشی از این هزینه با اخذ مالیات تامین می شود که ممکن است از شخص، موسسه، دارایی و غیره اخذ شود. مالیات بر دو نوع مستقیم و غیر مستقیم است که هر کدام از آن ها دارای قوانین و مقررات خاصی است. مالیات بر درآمد، مالیات بر ارث، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر نقل و انتقال ملک و … از جمله انواع مالیات هستند. پرداخت مالیات الزامی و بلاعوض می باشد.

استفاده و مشاوره از وکیل امور مالیاتی بسیار حائز اهمیت است. این خدمات حقوقی از جمله خدماتی هستند که با کوچک ترین اشتباه ممکن است شخص یا موسسه را متحمل زیان مالی کند. پیچیدگی قوانین حوزه امور مالیاتی موجب سردرگمی افراد شده و نقش وکیل متخصص و با تجربه در امور مالیاتی را در پیشبرد امور مالیاتی به شکل چشمگیری افزایش داده است.

ورزش علاوه بر جایگاه سنتی خود که همان ایجاد سلامتی و تندرستی است، اهمیت زیادی در عرصه های سیاسی، اجتماعی و به ویژه اقتصادی پیدا کرده است. امروزه ورزش از نوع همگانی بودن پا را فراتر گذاشته و به ورزش حرفه ای و قهرمانی نیز تبدیل شده. با توجه به پیشرفت ورزش مسائل حقوقی به وجود آمده در آن نیز افزایش یافته است. حقوق و تکالیف ورزشکاران و مربیان، قرارداد های ورزشی، امور مالیاتی حوزه ورزش، تخلفات ورزشکاران همچون دوپینگ و غیره از مسائل حقوقی است که می تواند منجر به دعاوی ورزشی شود.

حقوق و قوانین ورزشی همپای پیشرفت ورزش، پیشرفت نکرده است، به همین دلیل ابهاماتی در خصوص مسائل مختلف ورزشی وجود دارد. این ابهامات، حضور وکیل متخصص و با تجربه در حوزه ورزش را در کنار ورزشکاران مهم تر کرده است. ارائه مشاوره در خصوص قرارداد های ورزشی، پیگیری مسائل مالی و غیره دیگر خدمات حقوقی است که توسط وکیل دعاوی ورزشی به ورزشکاران ارائه می شود.

منظور از دعاوی بین المللی هر گونه اختلاف بین المللی است که بین اشخاص حقیقی و حقوقی به وجود می آید و یکی از طرفین مجبور به شکایت در مراجع ذی صلاح می شود. در دعاوی بین المللی یکی از طرفین دعوا ایرانی نیست و یا در خاک ایران نیست. استفاده از خدمات حقوقی بین المللی مخصوصا برای فعالان تجاری ایرانی که علاقه مند به گسترش فعالیت های تجاری خود در سطح جهانی می باشند بسیار حائز اهمیت است.

استفاده از خدمات حقوقی وکلا بین المللی، اولین نکته در دعاوی بین المللی است که باید مدنظر قرار بگیرد. وکیل متخصص و با تجربه در امر دعاوی بین المللی، علاوه بر تخصص در قوانین و مقررات ایران، بر قوانین و مقررات کشور های دیگر نیز آشنایی دارد و در صورت وجود تعارض بین قوانین ایران و قوانین دیگر کشور ها، توانایی حل این تعارض را دارد. در اختلافات بین المللی استفاده از خدمات حقوقی وکلای متخصص و با تجربه در حوزه دعاوی بین المللی، راه را برای به نتیجه رسیدن پرونده های بین المللی هموار تر می سازد.

دعاوی مربوط به بیمه، دعاوی امور بازرگانی، دعاوی امور پزشکی و دارویی، دعاوی هنری، دعاوی اداری، دعاوی اراضی و معادن، دعاوی شهرداری، امور مهاجرت و غیره دیگر خدمات حقوقی هستند که افراد به حسب نیازشان آن را مطالبه می کنند.

حق استفاده از انواع خدمات حقوقی برای تمامی افرادی که به هر دلیلی نیاز به دریافت این خدمات دارند جز حقوق اولیه شهروندان حساب می شود. استفاده از خدمات حقوقی به افراد کمک می کند تا هم از نظر مالی و هم از نظر زمانی صرفه جویی کنند و در پرونده های حقوقی خود به نتیجه مطلوب تری برسند.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، نوآوری در ارائه خدمات حقوقی ایجاد شده است. تلاش برای تغییر در ارائه خدمات حقوقی موجب شده تا ارائه این خدمات با دسترسی گسترده تری در میان مردم صورت بگیرد. به عبارت دیگر امروزه دریافت خدمات حقوقی با توجه به ارائه خدمات حقوقی آنلاین، در میان همگان در دسترس تر است و این در دسترس بودن موجب افزایش کارایی، شفافیت و ارزش برای مشتریان حقوقی، شده است.

خدمات حقوقی مانند دیگر خدماتی که افراد در طول زندگی خود استفاده می کنند مانند خدمات اورژانس پزشکی، خدمات نظافتی و دیگر خدمات. خدمات حقوقی اغلب به نظر می رسد که یکی از موارد گران قیمت است اما خوشبختانه مراکزی وجود دارد که خدمات حقوقی را با توجه به نوع خدمات حقوقی، رایگان و یا با هزینه ای کم ارائه می دهند. طبق قانون افراد بی بضاعت که توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند، باید برای آن ها امکان تعیین وکیل فراهم شود. این خدمات رایگان ممکن است در بخش مشاوره و یا در بخش اخذ وکیل باشد. این مراکز ممکن است دولتی باشد و یا از طرف موسسات حقوقی ارائه شود.

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

اصفهان سه راه سیمین جنب پمپ بنزین ساختمان ارش طبقه چهرم
تلفن : 03137774232
Layer 1